Yeni koronavirüse karşı temel koruyucu önlemler

Merhabalar. Blog sayfamızın konuları dışında pek içerik üretmiyoruz. Fakat tüm dünyayı saran yeni tip koronaviruse karşı önmeleri siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşmayı sosyal sorumluluk kabul ederek bu yazıyı ele aldık. Firma olarak’ta zorunlu olmadıkça uzaktan çalışma modeli ile tüm operasyonlarımızı evlerimizden devam ettirmekteyiz.

Bilindiği üzere şu anda koronavirüs hastalığını (COVID-19) önleyen bir aşı yoktur. Koronavirüsü içeren damlacıklar dağıldığı her yüzeyde tutunur ancak virüs çoğalmak için (bakterilerin tersine) canlı hücre yapısına ihtiyaç duyduğundan, cansız yüzeylerin üzerinde çoğalamaz. Bu yüzden kalabalık nüfusun kullanabileceği bardak, tabak, koltuk gibi yüzeyler temizlenmez ise virüsü yayılabilmekle birlikte Çin’den uzak ülkelere gelen paketlerden endişe edilmemelidir. Virüsün cansız bir yüzeyde, değişen sıcaklıklarda uzun süre canlı kalabilme olasılığı çok düşüktür.

Aşağıdakileri yaparsanız hastalığın bulaşma riskini azaltabilirsiniz:

  • Ellerinizi sık sık alkol bazlı el antiseptiği ile temizleyin veya sabun ve suyla yıkayın.
  • Öksürürken ve hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı kağıt mendille örtün veya dirseğinizle kapatın
  • Soğuk algınlığı veya grip benzeri belirtileri olan kişilerle yakın temastan (1 metreden az) kaçının.
  • Mümkünse evde kalmayı tercih edin.
  • Sık dokunduğunuz yüzey ve eşyaları (gözlük, çanta, cüzdan…vs) normal bir temizleme spreyi, dezenfektan mendil veya su-sabun ile silerek temizledikten sonra kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cpanel Güvenliği,Windows Sunucu Kurulum,Kontrol Panelleri ve Esxi Server,Mikrotik Hakkında Bilgiler,mikrotik kurulumu,sanal sunucu,centos,windows,kurulum,güvenlik,Sunucu Yönetimi hakkında blog paylaşımları yer almaktadır. Yandaş Medya