Ubuntu 19.04 Disco Dingo Yayınlandı

Yeni bir blog yazısından merhabalar…

Ubuntu 19.04 sürüm kodu ile ismi oldukça ilginç gelen Disco Dingo sürümünü yayınladı. Aslında Ubuntu isminide olduça ilginç bir hikayeye sahip. Ubuntu, insanların birbirlerine bağlılık ve ilişkilerine odaklanan etik ya da hümanist bir felsefedir. Kısacası Ubuntu Güney Afrika’daki Bantu dilleri’nden gelmektedir. Ubuntu klasik bir Afrika anlayışı olarak görülmektedir.

Ubuntu 19.04 sürümü bir çok yenilikler ile birlikte geldi.

Ubuntu 19.04, GNOME Shell masaüstüyle birlikte gelen Ubuntu’nun dördüncü sürümüdür, ancak aslında anahtar gibi hisseden ilk versiyon buna değdi!


Ubuntu 19.04 göze çarpan yenilikler:

Linux 5.0 çekirdek sürümü ile birlikte geldi.
Başlıca Masaüstü Geliştirmeleri oldukça başarılı.
Daha kaliteli grafiklere sahip menüler.
Yeni Masaüstü Simgeleri Uzantısı.
Kesirli Ölçeklendirme Desteği.
GNOME Kabuğu 3.32.
Geoclue entegrasyonu.
Yeni duvar kağıdı.

Özetlemek Gerekirse:

Ubuntu 19.04 öğleden sonraları yapılan bir çay dansından daha çok kasvetli bir diskoya benziyor. Bu bir olumsuz değil, sadece bu sürüm , dağıtılmış dans pistinde şekiller çizmeye çalışmak yerine, alışılmış, koreograflı, rutin bir güncelleme gibi hissediyor .Ancak daha hafif, daha duyarlı bir his, en yeni yazılım ve yeni bir Linux çekirdeği ile Ubuntu’nun bu en yeni sürümü sizi cezbedecek çok şey içeriyor.

Ubuntu 19.04 Disco Dingo İndirmek isterseniz resmi sitesini kontrol edebilirsiniz.


https://www.ubuntu.com/download/desktop

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cpanel Güvenliği,Windows Sunucu Kurulum,Kontrol Panelleri ve Esxi Server,Mikrotik Hakkında Bilgiler,mikrotik kurulumu,sanal sunucu,centos,windows,kurulum,güvenlik,Sunucu Yönetimi hakkında blog paylaşımları yer almaktadır. Yandaş Medya