Cpanel Mysql Açmak

WordPress kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için MYSQL oluşturmanız gerekmektedir. Bu makalede Linux – CPanel hosting kullanan WordPress meraklıları için MYSQL oluşturma, kullanıcı oluşturma ve kullanıcı yetkilendirme işlemlerini resimli olarak anlattık. Aşağıda ki işlemleri sırası ile yapmanız durumunda sorunsuz olarak MYSQL oluşturmuş olacaksınız. CPanel teması kafanızı karıştırmasın yapmanız gereken işlemler aynıdır.

 

Öncelikle CPanel giriş yaptıktan sonra MYSQL Veritabanları linkine tıklıyoruz.

 

Gelen sayfada New Database alanında yeni MYSQL ismimizi yazarak Create Database diyoruz. Go Back diyoruz.

 

Bu işlemden sonra MYSQL yetkisine sahip olacak kullanıcı hesabını oluşturuyoruz. Username ve Password alanlarını dolduruyoruz ve Create User diyoruz. Go Back diyoruz.

 

MYSQL oluşturma ve kullanıcı oluşturma işlemlerini tamamladık. Şimdi oluşturduğumuz bu kullanıcı MYSQL üzerinde yetki sahibi yapacağız. Sayfada alt kısımda bulunan Add Users To Your Databases alanından önce User seçiyoruz sonrasında hangi MYSQL üzerinde yetki vereceksek onu seçiyoruz. Privileges değeri genelde işaretlidir ama değilse işaretliyoruz ve Add User To Database butonuna tıklıyoruz.

 

Buraya kadar belirtilen işlemleri hatasız olarak yaptıysanız aşağıda ki gibi bir çıktı ile size MYSQL üzerinde yetkilendirilen kullanıcı hakkında bir bilgi ekranı gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cpanel Güvenliği,Windows Sunucu Kurulum,Kontrol Panelleri ve Esxi Server,Mikrotik Hakkında Bilgiler,mikrotik kurulumu,sanal sunucu,centos,windows,kurulum,güvenlik,Sunucu Yönetimi hakkında blog paylaşımları yer almaktadır. Yandaş Medya