Active Directory Kurulum Hizmeti

Active Directory, server ve client barındıran sistemlerde, server, client, kullanıcı ve yazıcı gibi bilgileri tutan dizin servisidir. Active Directory sayesinde birden fazla merkezi cihazlarınızı yönetebilmenizi ve yetkilendirilmeyi sağlamaktadır.
Group Policy adındaki yönetim aracı, kısıtlama, yükleme, yönetme işlerinin tek merkezden, güvenli ve hızlı yapılmasını sağlar. Bu sebeple en çok tercih edilen servislerden biridir.

Active Directory nin en temel mantıksal bileşeni Domain’dir. Domain, aynı dizin veritabanını paylaşan bilgisayarlar bütünüdür ve sistem yöneticisi tarafından oluşturulur. Her bir Domain benzersiz bir isme sahiptir ve sistem yöneticisi tarafından belirlenmiş olan kullanıcı ve grup hesaplarına erişim sağlar.
Ayrıca Domain’ler güvenlik sınırı (Security Boundary) olarak da bilinir. Güvenlik sınırı sayesinde, eğer sistem yöneticisi ayrıca bir izin belirlememişse, bir kullanıcının hakları sadece o Domain içerisinde geçerli olacaktır. Her bir Domain kendi güvenlik yapısına sahiptir.

Active Directory servisinin yapılandırıldığı server “Domain Controller” olarak adlandırılır. Bir Domain’de bir veya daha çok Domain Controller olabilir. Ufak çapta bir organizasyona (LAN) bir Domain ve iki Domain Controller yetecekken, farklı fiziksel lokasyonlara yayılmış büyük bir işletme için (WAN), her bir bölge başına bir veya iki Domain Controller daha uygun olacaktır. Bir Domain’e birden fazla Domain Controller yerleştirmenin amacı hem hata toleransı sağlamak hem de Domain Controller’lar arasında yük dağılımı yapmaktır.

Tecrübeli teknik ebimiz ile anahtar teslim Domain Controller kurulum hizmeti vermekteyiz. Projelendirme ve hizmet talepleri için bilgi alabilirsiniz.
Windows 2012 Domain Controller kurulumu
Windows 2016 Domain Controller kurulumu
Windows 2019 Domain Controller kurulumu

Kurumsal yapılar için hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

MAİL: info@databir.com

TELEFON: 0266 606 06 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cpanel Güvenliği,Windows Sunucu Kurulum,Kontrol Panelleri ve Esxi Server,Mikrotik Hakkında Bilgiler,mikrotik kurulumu,sanal sunucu,centos,windows,kurulum,güvenlik,Sunucu Yönetimi hakkında blog paylaşımları yer almaktadır. Yandaş Medya